BLOG
Nasz portal pomaga przedsiębiorcom w znalezieniu Inwestorów oraz prezentuje ciekawe formy inwestycji

Założenie pałacowo-parkowe w Słobitach 55 ha

Informacje podstawowe:

Cena sprzedaży 5 650 000 PLN
Zasięg przedsiębiorstwa Cały kraj
Profil działalności Pałac z parkiem
5 650 000 PLN
Dodano: 06 maja 2022
W systemie jeszcze: 10 dni

ID ogłoszenia: #7432
liczba wyświetleń: 507
Dane kontaktowe ogłoszeniodawcy

Dostęp do danych kontaktowych mają zarejestrowani użytkownicy platformy
Zobacz dane kontaktowe
Skontaktuj się Dodaj do schowka Drukuj ogłoszenie Pobierz ogłoszenie jako PDFOpis ogłoszenia:

Założenie pałacowo-parkowe (sklasyfikowane jako trwała ruina) położone jest we wsi Słobity ok. 15 km na północny wschód od Pasłęka i ok. 25 km na wschód od Elbląga.

Teren obejmuje ponad 55 hektarów ziemi z ogromnym potencjałem inwestycyjnym. Znajdują się tu lasy, parki, łąki, pastwiska, drogi, a także stawy.

Najbardziej znanym punktem tych terenów są ruiny pałacu należącego niegdyś do rodu Zu Dohna, jednego z najznamienitszych, pruskich rodów hrabiowskich tych ziem. Pod koniec siedemnastego i na początku osiemnastego wieku pałac został rozbudowany z niespotykanym rozmachem i przepychem stając się najwybitniejszą realizacją epoki Baroku na tych terenach i zyskując miano pałacu królewskiego.

W czasach swej świetności w pałacu znajdowały się kolekcje dzieł sztuki, w tym ponad 450 obrazów, bezcenne zbiory biblioteczne w postaci starodruków i rękopisów, kolekcje mebli i porcelana.

Niestety w marcu 1945 r w wyniku działań Armii Czerwonej słobicki pałac został spalony a wyposażenie rozgrabione. W całości zachowały się jedynie mury obwodowe korpusu pałacu powstałego na planie spłaszczonej litery "H", oraz fragmenty muru galerii bocznych.

Pomimo poczynionych tu zniszczeń, ruiny pałacu wciąż robią niesamowite wrażenie i przyciągają pasjonatów historii i eksploratorów zarówno z Polski i Niemiec. Mówi się, że w podziemnych tunelach pałacu znajdują się 2 kondygnacje piwnic, w których przed rozgrabieniem ukryta mogła być Bursztynowa Komnata.

Z pewnością byłoby to doskonałe miejsce na pole golfowe, hotel, ośrodek jazdy konnej, usługi agroturystyczne. Koncepcja oraz wykorzystania potencjału tego miejsca pozostaje w gestii nowego właściciela.

Grunty znajdujące się na terenie założenia to grunty rolne oraz tereny leśne.

Zapraszam do kontaktu w celu poznania szczegółów oferty.

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy jej osobistą weryfikację.

Zdjęcia:

Zobacz mapę:

Tagi:

Pałac Założenie pałacowo-parkowe Park zamek

Zobacz również:

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2023 DEALDONE
Projekt i wykonanie: sitebysite.pl