BLOG
Nasz portal pomaga przedsiębiorcom w znalezieniu Inwestorów oraz prezentuje ciekawe formy inwestycji

Telewizja o ogólnopolskim zasięgu o charakterze poradnikowym

Informacje podstawowe:

Branża Media
Cena sprzedaży 1 300 000 PLN
Zasięg przedsiębiorstwa Cały kraj
ogłoszenie archiwalne
Dodano: 11 stycznia 2019

ID ogłoszenia: #877
liczba wyświetleń: 1030
Ogłoszenie: Telewizja o ogólnopolskim zasięgu o charakterze poradnikowym jest archiwalne, gdyż ogłoszeniodawca go nie przedłużył. Na ten moment nie ma możliwości kontaktu z ogłoszeniodawcą. Pozostaw adres mailowy jeśli chcesz być powiadomiony o aktywowaniu ogłoszenia.


Opis ogłoszenia:

Ogólnopolski kanał telewizyjny na koncesji KRRiT, z zasięgiem technicznym ok. 4,5 mln gospodarstw domowych, wraz ze studiem. Telewizja nadaje 24h/dobę.

Kanał istnieje od kilku miesięcy na rynku. W chwili obecnej, spółka ma podpisany szereg umów:
Koncesja
Zaiks
Obsługa księgowa
Obsługa prawna
Firma dystrybuująca kanały TV
Firma od płatności PREMIUM SMS/IVR
Firma od sprzedaży czasu antenowego na potrzeby telesprzedaży, call tv, ezoteryki itp.
I inne

Grupa docelowa kanału to głównie kobiety, widz szukający treści poradnikowych, interesujący się zdrowym stylem życia, kosmetologią, kuchnią i DIY , ale również otwarty na nowe pasje, ciekawe tematy i ludzi.

TEMATYKA KANAŁU:
• Homemade, DIY
• Kulinaria
• Kosmetologia
• Ziołolecznictwo
• Astrologia, wróżby
• Medycyna
• Porady prawne
• Sport i fitness

NASZ KANAŁ TO:
90% autorskich, unikatowych produkcji
Angażujące treści
Ponad 400 godzin programów premierowych w roku
Nietuzinkowi prezenterzy
Ciekawe tematy, użyteczne porady

Tematyka kanału, jego nazwa itp., mogą zostać przekształcone i dostosowane np. do branży nowego właściciela, promując jego markę. Telewizja w chwili obecnej nadaje 10 cykli programowych. Każdy z cykli jest formatowany w taki sposób aby w każdym odcinku było miejsce na lokowanie produktów sponsorów, co oprócz sprzedaży czasu reklamowego, może stanowić główne źródło przychodów stacji.

PROGRAMY:
W chwili obecnej kanał emituje 10 autorskich(!) cykli programowych, które nie są emitowane w innych stacjach. Programy są zrealizowane przez profesjonalny dom produkcyjny. Prawa autorskie do formatów zostaną przekazane nowemu właścicielowi.
Na dzień dzisiejszy wyprodukowanych jest około 200 odcinków, które oczywiście zostaną przekazane nowemu właścicielowi.

ZASIĘG TECHNICZNY:
W chwili obecnej zasięg techniczny kanału wynosi około 4,5 mln gospodarstw domowych w całej Polsce. Przede wszystkim kanał jest szeroko dostępny na Śląsku, gdyż jest emitowany na MUX Śląskim.
MULTIPLEX KATOWICE
VECTRA
TOYA
EVIO
SGT
WP PILOT (internet)
ONET.PL (VOD.PL) (internet)
MULTIPLAY
GECKONET
NASZASIEC.NET
IDEALAN
SULIKANET
GEMINI INTERNET Bartłomiej Sztefko
INTERAKTYWNY DOM
FIBERWAY
FINEMEDIA
ANET CONECT
SOFT PRO 2
WEKTOR SP
CITYMEDIA NET
MARINEX AMPOL
JMDI
P.P.H. RENE
OGLĄDANIE TV

Zasięg techniczny kanału rośnie z dnia na dzień. W chwili obecnej trwają zaawansowane negocjacje z UPC oraz Multimedia co pozwoli znacznie zwiększyć zasięg.

ZAPLECZE TECHNICZNE / STUDIO:
Przedmiotem sprzedaży jest również studio telewizyjne z wyposażeniem, przystosowane do realizacji i przesyłu programów "na żywo" oraz do produkcji programów „do montażu” z wykorzystaniem techniki greenbox. Studio mieści się w wynajmowanym lokalu. Wyposażone jest w greenbox oraz system Tricaster 455 co daje ogromne możliwości produkcyjne.

Zainstalowane są 4 tory kamerowe oparte na kamerach SONY EX3 (2szt), oraz PANASONIC 160Ej. (2szt.) . System Tricaster wzbogacony jest o sterownik Tricaster 450CS oraz program do tworzenia wirtualnych scenografi– Wirtual Set Editor. Ponadto posiada zintegrowany system LIVE TEXT 2 , umożliwiający podawanie na żywo wszelkich grafik, scrolli, tyłówek, napisów itp. Studio wyposażone jest również w system emisyjny Darim GS5000 z kartą rozszerzeń. Sprzęt ten pozwala na pełną obsługę playout stacji telewizyjnej. Studio posiada również bardzo bogato wyposażony blok audio, z mikserem 40 kanałowym Allen&Heath oraz całą szafą sprzętu peryferyjnego wzbogacającego i poprawiającego brzmienie. W studiu możliwe jest rejestrowanie dźwięku do 10 kanałów naraz. Istnieje również możliwość nagrywania lektora. Wszystkiego dopełnia profesjonalne oświetlenie studia, system informatyczny i pozostały sprzęt produkcyjny wraz z dodatkowymi systemami (VMIX) Studio posiada stanowiska dla wydawcy, obsługę promptera, oraz stanowisko reżysera. Całość studia i reżyserki zaadoptowana jest panelami akustycznymi.

Posiada również zaplecze socjalne, WC, miejsce na make-up.
Studio posiada światłowód Exatel, który pozwala na przesył programów "na żywo". W skład studia wchodzi również stanowisko montażowe.

EMISJA, PRZESYŁ SYGNAŁU:
Emisja kanału zarządzana jest przez system emisyjny Darim GS5000, połączony w sieć wewnętrzną oraz system montażowy. Sygnał z systemu emisyjnego poprzez encoder, a następnie przez światłowód firmy EXATEL, dostarczany jest do PLIX w budynku LIM, gdzie następuje dalsza dystrybucja sygnału. Nawiązana współpraca z firmą UNIQAL, zapewnia łączniki w PLIX pomiędzy „szafami”. Firma Uniqal zapewnia obsługę techniczną transmisji i wszelkich łączy. W chwili obecnej, kanał jest obecny w najważniejszych centrach dystrybucyjnych: PLIX, EVIO, SGT. Jakość emisji jest wciąż monitorowana.

DOTYCZCZASOWA PROMOCJA KANAŁU:
Od marca 2018 r. zostały przeprowadzone działania promujące kanał:

Umowa z ONET na promocję marki w ich serwisie VOD oraz na głównej stronie ONET.PL
Spoty – autopromocja programów na antenie i w mediach społecznościowych
Obecność w systemach EPG (AKPA , MEDIA PRESS)
Posiadane na stanie nagrody rzeczowe (koszulki, sprzęt AGD) – konkursy z nagrodami rzeczowymi
Strona www + serwer
Społeczności internetowe
Kampania PR przeprowadzona przez zewn. firmę w okresie startu emisji
Reklamy w prasie branżowej
Rozmowy z prezesem stacji w mediach branżowych
Obecność kanału na kongresach PIKE
Materiały promocyjne(rollup, gadżety rozdane na konferencji)

W związku z obecnością w systemach EPG (AKPA, MediaPress), program stacji TV jest dostępny w największych serwisach m.in :
https://www.telemagazyn.pl/
https://programtv.onet.pl/
http://www.cyfrowypolsat.pl

oraz wielu innych…

Jako sprzedawca kanału, zobowiązujemy się do przekazania całego know-how niezbędnego do prowadzenia kanału. Przekażemy wszelkie informacje i sposoby na uzyskanie znacznych przychodów. Ponadto, przekażemy wszelkie informacje techniczne na temat emisji kanału. Jesteśmy w stanie nadal produkować odcinki programów na potrzeby kanału.

Zdjęcie poglądowe
Fot.: https://unsplash.com/photos/VZNYO4suM5o

Zdjęcia:

Tagi:

Telewizja ogólnopolski zasięg charakter poradnikowy koncesja KRRiT studio

Zobacz również:

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2024 DEALDONE
Projekt i wykonanie: sitebysite.pl