BLOG
Nasz portal pomaga przedsiębiorcom w znalezieniu Inwestorów oraz prezentuje ciekawe formy inwestycji

Oferta bezpośrednia od właściciela na sprzedaż obiektu recyklingowego

Informacje podstawowe:

Miasto Stobno
Wysokość poszukiwanego kapitału 3 500 000 PLN
Zasięg przedsiębiorstwa Europejski
ogłoszenie archiwalne
Dodano: 13 listopada 2018

ID ogłoszenia: #258
liczba wyświetleń: 848
Ogłoszenie: Oferta bezpośrednia od właściciela na sprzedaż obiektu recyklingowego jest archiwalne, gdyż ogłoszeniodawca go nie przedłużył. Na ten moment nie ma możliwości kontaktu z ogłoszeniodawcą. Pozostaw adres mailowy jeśli chcesz być powiadomiony o aktywowaniu ogłoszenia.
Opis ogłoszenia:

Witam, oferuję Państwu na sprzedaż obiekt przemysłowy, na którym wybudowana jest stacja demontażu pojazdów. Usytuowany w województwie zachodniopomorskim powiat Police, gmina Kołbaskowo, miejscowość Stobno. Do granicy niemieckiej / Lubieszyn ok. 6 km, do tablicy miasta Szczecin 4 km.
Jeżeli są Państwo zainteresowani tak zlokalizowaną inwestycją na terenie województwa zachodniopomorskiego zapraszam do przeczytania zamieszczonego poniżej opisu obiektu, firmy, jej atutów i powodu sprzedaży.

OBIEKT
Powierzchnia ok 4 ha ziemi przemysłowej, którą przekształciłem z użytkowania wieczystego na własność hipoteczną.
Teren ogrodzony wzdłuż drogi asfaltowej, latarnie zewnętrzne usytuowane wzdłuż płotu, drenaż położony na całej powierzchnią terenu, pozwolenie na odprowadzanie wód deszczowych i przemysłowych do zbiornika gminnego.
Utwardzone drogi wewnętrzne oraz plac z kostki o powierzchni 1500 m2, na którym może poruszać się ciężki sprzęt. Plac zewnętrzny o powierzchni 300 m2 podłączony pod separator ropopochodny oraz posadzkę wewnątrz hali o powierzchni 200 m2 również podłączoną pod separator i wyłożoną tak jak plac zewnętrzny geomembraną.

Hala stalowa do demontażu i magazynowania o powierzchni 1500 m2 wyposażona w 6 bram oraz siódmą o szerokości 7m, wysokości 4m, która pozwala na dogodny wjazd sztaplarką z autem w pozycji bocznej.
Pomieszczenie biurowe, sklep, i część budynku socjalnego.
Na tym terenie była kiedyś bocznica kolejowa połączona z czynną do dziś linią do stacji PKP Stobno. Zdemontowałem tory, podkłady ale podłoże i drenaże pozostały nienaruszone, więc można tanim kosztem bocznicę odtworzyć i przywrócić do eksploatacji.

Zasilanie obiektu jest dostarczane przez Energetykę PKP (moc wedle zapotrzebowania, tani prąd).
Teren klasyfikuje się zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego pod przemysł, handel, usługi, produkcję więc plan ten nie dopuszcza możliwości budowy mieszkalnej.

Firma
Firma powstała 1996 roku i działała tylko w zakresie importu i sprzedaży części używanych. W 2004 roku nabyłem nieruchomość w Stobnie na terenie, której otworzyłem w 2006 roku do dziś istniejąca stację demontażu pojazdów wpisaną w rejestr stacji w zachodniopomorskim pod nr 13. Stacja posiada wszelkie stosowne pozwolenia dotyczące gospodarki odpadami, decyzja nr WOŚ.II.7243.17.3.2014.AS ważną do 25.11.2024.

Firma moja sprzedaje części zdemontowanych samochodów klientom indywidualnym z Polski i z Niemiec oraz nawiązałem długoletnią współpracę z firmami (warsztaty, serwisy, itp.). Oprócz części sprzedaję odpady w tym metale żelazne i nieżelazne oraz inne, w szczególności na rynek Niemiecki.
Duże doświadczenie i zaufanie pozwoliło mi podpisywać z gminami umowy o kasację i parkowanie wraków a nieskazitelna opinia przyciągnęła instytucje i przedsiębiorstwa państwowe, przedsiębiorców i klientów indywidualnych, którzy ceniąc renomę i profesjonalizm firmy chętnie kasują swoje auta w naszej stacji.
Prowadząc działalność jednoosobową nie byłem w stanie dodatkowo się obciążyć rozszerzając firmę o skup złomu, recyklingu RTV/AGD lub innych odpadów, choć obiekt ma potencjał i potrzebną ku temu infrastrukturą.

ATUTY
Teren usytuowany na obszarze niezalewowym, dogodny dojazd do Niemiec, Polic, na prawobrzeże i centrum Szczecina, autostrady A11, A3, S3, krajowa 10 i 13, oprócz tego w najbliższym terminie zostanie rozpoczęta budowa obwodnicy północnej Szczecina, której węzeł będzie usytuowany 1 km od firmy.
Berlin w odległości 150 km gdzie są huty, do których można wysyłać bezpośrednio złom.
Eberswalde w odległości 80 km, gdzie mieści się firma posiadająca duża strzępiarkę, do której można korzystnie sprzedać: nieoczyszczone karoserie (z szybami, fotelami, plastikami), nieoczyszczone aluminium w postaci: kompletnych silników, skrzyń biegów, itp.
Bliskość położenia do Niemiec daje dostęp do tanich samochodów oraz zapewnia klientelę niemiecką.
Porty w Rostoku ( 200 km), Świnoujście (100 km) daje możliwość exportu części do Afryki.
Rynek zachodniopomorski oferuje w porównaniu do innych województw tanie samochody np. Lublin 200 zł, Omega 300 zł i inne podobnej wartości .
Sprzedałem tabor transportowy i zlikwidowałem etaty kierowców, gdyż na rynku szczecińskim jest dużo podwykonawców z lawetami, którzy przywożą wrak z miasta za kwotę 100 zł.
Bocznica daje transport kolejowy lub możliwość złomowania taboru kolejowego.

Dodatkowe informacje:

Witam, oferuję Państwu na sprzedaż obiekt przemysłowy, na którym wybudowana jest stacja demontażu pojazdów nr 13 Car-Gryf.

Zdjęcia:

Zobacz mapę:

Tagi:

recycling

Zobacz również:

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2024 DEALDONE
Projekt i wykonanie: sitebysite.pl