BLOG
Nasz portal pomaga przedsiębiorcom w znalezieniu Inwestorów oraz prezentuje ciekawe formy inwestycji

Działający hotel, restauracja, kawiarnia, sala bankietowa i konferencyjna w historycznym Zamku Królewskim we Wschowie

Informacje podstawowe:

Województwo wielkopolskie
Miasto Wschowa
Ulica Plac Zamkowy 7
Cena sprzedaży 3 990 000 PLN
Zasięg przedsiębiorstwa Światowy
Profil działalności Hotel, restauracja, kawiarnia, sala bankietowa, konferencyjna w historycznym Zamku Królewskim
3 990 000 PLN
Dodano: 22 listopada 2023
W systemie jeszcze: 34 dni

ID ogłoszenia: #9486
liczba wyświetleń: 375
Dane kontaktowe ogłoszeniodawcy

Dostęp do danych kontaktowych mają zarejestrowani użytkownicy platformy
Zobacz dane kontaktowe
Skontaktuj się Dodaj do schowka Drukuj ogłoszenie Pobierz ogłoszenie jako PDFOpis ogłoszenia:

To właśnie tutaj w ścisłym centrum pięknego zabytkowego dawnego Królewskiego Miasta, przy Placu Zamkowym łączącym się z Rynkiem, znajduje się Zamek Królewski we Wschowie. Posadowiony na sztucznym wzniesieniu, otoczony pozostałościami podwójnej fosy zamienionej w park. Obecny zespół zamkowy składa się z pięciu budynków murowanych zgrupowanych wokół dziedzińca,

Miłośnicy historii, przyrody i aktywnego wypoczynku z pewnością znajdą we Wschowie i okolicy coś dla siebie. Niewątpliwym atutem jest bogata historia obiektu i miasta, historyczna zabudowa, działające muzea, parki miejskie i pobliski Przemęcki Park Krajobrazowy, lasy oraz piękne jeziora Pojezierza Leszczyńskiego z liczącym 37 kilometrów wodnym szlakiem kajakowym.
W promieniu 9 - 20 km znajdują się bardzo popularne wśród turystów jeziora min.: Sławskie Dominickie (Boszkowo 20 km), Lgiń, Wieleńskie, Białe (Brenno Ostrów), Breńskie, Osłonińskie, Górskie, Olejnickie, Przemęckie, Tarnowskie, Brzeźnie i wiele innych.

Dodatkowym atutem jest położenie niemal w połowie drogi między stolicą Wielkopolski (90km) oraz Dolnego Śląska (110 km), można tutaj dojechać ( droga S 5 14 km ) w ciągu godziny do Zielonej Góry 65 km a 3 godziny od Berlina. Tylko tyle potrzebne jest aby uciec od zgiełku wielkich miast, by odpocząć w tym urokliwym historycznym miasteczku z pięknymi zabytkami. A kiedy zapragniecie pięknych okoliczności przyrody to w niespełna 30 minut możecie znaleźć się nad jednym z okolicznych pięknych jezior. Nasi goście przyjeżdżają z całej Polski, głównie ze Śląska, Wielkopolski i Dolnego śląska, oraz z całej Europy a głównie z Niemiec.

W latach 2000 - 2007 Zamek został gruntownie wyremontowany odzyskując swoją dawną świetność został zaadaptowany na hotel, który pierwszych gości przyjął w 2007 roku. Od tego czasu to miejsce na nowo odżyło wzbogacając Wschowę i powiat o dodatkowe piękne miejsce. Odbywa się tutaj wiele imprez kulturalnych oraz historycznych.
Hotel aktualnie dysponuje 9 pokojami 2-4 osobowymi z możliwością adaptacji poddasza na kolejne 11 pokoi. Działająca na co dzień restauracja oraz kawiarnia dostępna dla gości hotelowych i mieszkańców. W mniejszych salach konferencyjnych odbywają się szkolenia i spotkania biznesowe. W weekendy na Sali Wielkiej odbywają się wesela i bankiety.

Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu to 2028 m², w tym 299 m² części prywatnej z możliwością adaptacji na cele komercyjne. Kubatura zespołu budynków to 10 566 m³ w składu których wchodzą:

1. Budynek główny o powierzchni użytkowej 977,7 m² i kubaturze 5125 m³, frontem zwrócony na zachód, został oparty o dawny obwód murów obronnych miasta. W budynku mieści się:
- 9 pokoi hotelowych o wyższym standardzie na I piętrze czynnych plus 11 pokoi na II piętrze do remontu.
- Restauracja z Salą Królewską o pow. 75 m² i pięknym ceglanym kominkiem,
- Sala Senatorska o powierzchni 62 m² pełniąca funkcję konferencyjno-restauracyjną,
- kawiarnia/pub z zabytkowym sufitem,
- rozdzielnia kelnerska,
- recepcja,
- pomieszczenie socjalne i toalety.
- niezagospodarowane poddasze w trakcie przygotowania kolejnych 11 pokoi hotelowych.

2. Budynek mieszkalny - „Dom Starosty” o powierzchni użytkowej 299,81 m² i kubaturze 2181 m³, obecnie służy jako prywatna część mieszkalna z możliwością adaptacji na cele komercyjne.

3. Budynek „łącznik” pomiędzy budynkiem mieszkalnym a budynkiem głównym o powierzchni 40,5 m² i kubaturze 325 m³.

4. Budynek południowy parterowy, podpiwniczony o powierzchni 450 m² i kubaturze 1171 m³ z Salą Wielką bankietową z przeznaczeniem na wesela, konferencje i bankiety dla 200 osób oraz całym zapleczem kuchennym.

5. Wieża zamkowa o powierzchni 260,47 m².

Cały zespół zabudowań Zamku Królewskiego we Wschowie posadowiony jest na działce o powierzchni 1556 m². Do obiektu przynależy dodatkowo 50% udział w działce o powierzchni 374 m² przeznaczonej na parking oraz wjazd.

Zdjęcia:

Zobacz mapę:

Tagi:

Hotel restauracja Kawiarnia sala bankietowa sala konferencyjna Zamek Królewski Zamek Królewski we Wschowie

Zobacz również:

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2024 DEALDONE
Projekt i wykonanie: sitebysite.pl