BLOG
Nasz portal pomaga przedsiębiorcom w znalezieniu Inwestorów oraz prezentuje ciekawe formy inwestycji

Deweloper, 51% udziałów - domy pasywne prefabrykowane, modułowe

Informacje podstawowe:

Województwo mazowieckie
Miasto Marki
Cena sprzedaży 3 000 000 PLN
Zasięg przedsiębiorstwa Cały kraj
Rok rozpoczęcia działalności 2013
Profil działalności Deweloper - domy pasywne prefabrykowane, modułowe
Forma prawna Sp. z o.o.
ogłoszenie archiwalne
Dodano: 19 marca 2022

ID ogłoszenia: #7226
liczba wyświetleń: 1122
Ogłoszenie: Deweloper, 51% udziałów - domy pasywne prefabrykowane, modułowe jest archiwalne, gdyż ogłoszeniodawca go nie przedłużył. Na ten moment nie ma możliwości kontaktu z ogłoszeniodawcą. Pozostaw adres mailowy jeśli chcesz być powiadomiony o aktywowaniu ogłoszenia.
Opis ogłoszenia:

Potrzebny jest kapitał na zwiększenie obrotów firmy i wykorzystanie otrzymanych niedawno pozwoleń na budowę. Także na zabezpieczenie dostaw materiałów na 2022 oraz cen materiałów.

Pilnie potrzebne jest wniesienie do firmy 4-5mln zł z przeznaczeniem na uruchomienie budowy 15 domów w okolicach Warszawy – w I etapie. Posiadamy pozwolenia na budowę i pierwsze rezerwacje na domy. Firma posiada środki własne do realizacji tej inwestycji etapowo. Oferta jest aktualna do czasu zorganizowania tej budowy w podziale na etapy. Planowane rozpoczęcie budowy: luty-marzec 2022.
Na sprzedaż jest 51% udziałów firmy dla inwestora pasywnego lub bardzo chętnie dla Inwestora branżowego, który będzie miał pomysł, odpowiednie możliwości lub dostrzeże synergię, która umożliwi wprowadzenie firmy na zdecydowanie wyższy poziom obrotów i zysków (np. dokapitalizowanie firmy kapitałem obrotowym w zakresie najlepiej 10-100mln PLN, zlecenie prefabrykacji elementów szkieletowych, budynków modułowych, udostępnienie atrakcyjnych terenów pod inwestycję, itp…). Podstawowym założeniem sprzedaży jest wygenerowanie z połowy pozostałych udziałów, zysków zdecydowanie większych niż wcześniej z całości firmy.

Każda zainwestowana w firmę złotówka jest zwykle obracana w ciągu roku dwukrotnie. Czas budowy domu, to około 4-5 tygodni. Sprzedaż ostatnio trwa 1-2 tygodnie (ostatnie tygodnie budowy). Najdłużej zajmuje oczekiwanie na zapłatę od klientów kupujących domy na kredyt. Oczekiwanie na uruchomienie kredytów zwykle trwa 2-4 miesiące. Biorąc pod uwagę wpływ pandemii i inne kataklizmy rynkowe – jeszcze nie udało się skrócić tego cyklu poniżej 6 miesięcy, choć istnieje znaczny odczuwalny potencjał. Dlatego dodatkowy kapitał poprawi znacznie płynność w realizacji inwestycji, a tym samym przyspieszy rozwój firmy o około 5 lat.
Ciągle poszukujemy atrakcyjnych działek z możliwością zabudowy na obrzeżach dużych miast oraz działek w atrakcyjnych turystycznie rejonach.

Podstawowym produktem firmy są domy prefabrykowane najczęściej o powierzchni poniżej 70m2. Własna, dopracowana przez lata technologia umożliwia wykonanie domu w stanie deweloperskim w 5 tygodni od wbicia pierwszej łopaty. Krótki czas realizacji umożliwia zmniejszenie do minimum potrzebnej ilości kapitału obrotowego. Aktualnie zaangażowane jest około 600 tys. zł i jest to mniej niż roczny zysk operacyjny. Niemniej jednak firma dobrze funkcjonuje również przy kapitale operacyjnym 300- 400tys. zł. Dodatkowe dokapitalizowanie firmy, to przede wszystkim zwiększenie obrotów.

Od stycznia 2022 domy o powierzchni poniżej 70m2 nie będą wymagały pozwolenia na budowę. Powinno to dodatkowo skrócić realizację projektów deweloperskich w tym schemacie.

Posiadamy gamę projektów domów w tej technologii od 30 do 120m2 w standardzie pasywnym. Jednak hitem sprzedaży jest model 70m2 posiadający 3 sypialnie i salon o powierzchni ponad 32m2. Ten model domu stanowi trzon sprzedaży i ponad 80% wolumenu projektowanych osiedli.
Oferta jest uzupełniona domem 102m2 (3 sypialnie i salon ponad 60m2). Raz udało się sprzedać dom 84m2 z 4 sypialniami i salonem około 40m2.
Wszystkie projekty są bardzo elastyczne i umożliwiają praktycznie dowolne zmiany ustawienia ścian, ilości sypialni. Stanowi to istotne udogodnienie dla klientów. Wszystkie projekty budynków wykonujemy w technologii ultra pasywnej. Są to prawdopodobnie najcieplejsze budynki budowane w kraju wliczając w to projekty badawcze. Te budynki osiągają jedynie 5kWh/m2a (jeszcze przed instalacją fotowoltaiki).

Przygotowane inwestycje do realizacji w okresie 2022-2023 obejmują 42 domów, co przekłada się na zysk w wysokości 7,1mln PLN wg aktualnych na grudzień 2021 cen. Wlicza się w to 21 domów pod Warszawą i jeszcze 21 pod Białymstokiem (inwestycja w toku).
Ponadto we wstępnej fazie przygotowania są lokalizacje pod kolejne 84 domy (głównie pod Warszawą, ale także Białystok i Częstochowa), co się przekłada na kolejne 10-12mln zł zysku.

Firma posiada przenośne zaplecze budowy (kontenery socjalne i magazynowe), oprzyrządowanie, środki transportu.

Produkt można uznać za przetestowany i gotowy do znacznego zwiększenia skali. Sama firma potrzebuje znacznego zwiększenia skali działalności oraz rozwoju struktury zatrudnienia. Bez utworzenia nowej struktury zatrudnienia nie będzie możliwości zakupu 100% firmy ze względów organizacyjnych. Niemniej jest to opcja do rozważenia – pod warunkiem zastosowania okresu przejściowego lub wprowadzenia nowego doświadczonego managera.

Cena sprzedaży stanowi wprawdzie ułamek wartości projektów realizowanych przez firmę, jednak rzeczywistą wartość firmy stanowi know-how, doświadczenie zdobyte w nowej i potencjalnie szerokiej niszy rynkowej. Unikalny, wielobranżowo zoptymalizowany projekt, jak również niespotykane na rynku podejście do technologii i organizacji budowy są dość trudne do powielenia.
Nasz nietypowy model biznesowy umożliwia przygotowywanie relatywnie duże inwestycje przy minimalnym zaangażowaniu kapitału.
W chwili obecnej rozwijamy projekty domów modułowych i mobilnych, które są technologicznie zbieżne z obecnie budowanymi domami. W roku 2022 będziemy poszukiwać Inwestorów do współfinansowania i budowy ośrodków turystycznych w oparciu o te domy modułowe i mobilne.

Zdjęcia:

Zobacz mapę:

Tagi:

Deweloper 51% udziałów Domy pasywne domy pasywne prefabrykowane domy modułowe udziały na sprzedaż

Zobacz również:

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2024 DEALDONE
Projekt i wykonanie: sitebysite.pl