BLOG
Nasz portal pomaga przedsiębiorcom w znalezieniu Inwestorów oraz prezentuje ciekawe formy inwestycji

MCI Capital

Logo: MCI Capital
Nazwa: MCI Capital
WWW: www.mci.pl
Kontakt: office@mci.eu
Obszar
zainteresowań:
Branże: Strategia funduszu opiera się o inwestycje w spółki z 3 obszarów: digital transformation, digital adaptation oraz digital ecosystem.
Opis

Działalność: MCI Capital to tz. Fund-of-funds. Spółka jest zaangażowana, jako inwestor, obecnie w 4 różne fundusze: MCI.EuroVentures, MCI.CreditVentures, MCI.TechVentures and Invetnet Ventures. Fundusze różnią się etapami rozwoju spółek w które się angażują, od poziomu VC do PE/buyout.
 

Geneza: Założycielem MCI Capital jest Tomasz Czechowicz. Od 1999 roku spółka zajmuje się inwestycjami i wspiera przedsiębiorców w budowie wartości. Decyzje inwestycyjne podejmowane są w ramach zarządu funduszu, do którego obok Tomasza Czechowicza należą: Ewa Ogryczak, Sylwester Janik, Krzysztof Konopiński, Tomasz Danis oraz Maciej Kowalski. Cały zespół inwestycyjny składa się z ponad 10 osób.


Na jakim etapie musi być projekt: Inwestycje z modelu VC dotyczą spółek, które nie mają już ryzyka technologii (produkt już istnieje), oraz gdy istnieje model monetyzacji przedsięwzięcia (spółka ma przychody).


Kwota inwestycji: Inwestowana kwota zależy od konkretnego funduszu. Przy projektach VC, inwestycje zaczynają się od kilku milionów złotych (fundusz Internet Ventures). Fundusz MCI.EuroVentures, która działa w obszarze spółek PE/buy-out, inwestuje kwoty przekraczające 100 mln złotych.


Przykłady inwestycji: Obecnie fundusz zaangażowany jest w ponad 40 inwestycji – ich szczegółowa lista z opisem spółek dostępna jest na stronie WWW: http://mci.pl/portfolio


Przykłady zakończonych inwestycji: Travelplanet.pl, Bankier.pl, Feedo.pl, Ebroker.pl, Invia


 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2024 DEALDONE
Projekt i wykonanie: sitebysite.pl