BLOG
Nasz portal pomaga przedsiębiorcom w znalezieniu Inwestorów oraz prezentuje ciekawe formy inwestycji

Lewiatan Business Angels

Logo: Lewiatan Business Angels
Nazwa: Lewiatan Business Angels
WWW: http://lba.pl/
Kontakt: info@lba.pl
Obszar
zainteresowań:
Nie mamy perspektywy branżowej. Eliminujemy jednak projekty z elementem hazardu, strategie inwestycji finansowych oraz cokolwiek, co zakłada inwestycje w nieruchomość w pierwszych latach działalności.
Opis

Działalność: LBA jest siecią tzw. „aniołów biznesu” czyli inwestorów prywatnych, z których każdy działa na rachunek własny. Zarządzający siecią analizuje zgłaszane projekty inwestycyjne, wybiera potencjalnie najlepsze i przedstawia je inwestorom LBA.


Geneza: LBA jest najstarsza siecią aniołów biznesu w Polsce, bo działa od 2005 roku. Od początku miało oparcie w środowisku przedsiębiorców związanych z Konfederacją Lewiatan, największą polską organizacją prywatnego biznesu. Członkostwo w Konfederacji nie jest jednak wymagane dla uczestnictwa w inwestycjach LBA.


Na jakim etapie musi być projekt: W terminologii anglosaskiej jest to zwykle SEED, START-UP lub rzadziej EARLY-GROWTH. Nie powinien to być jedynie sam pomysł, przez jakimkolwiek wysiłkiem jego wdrożenia.


Kwota inwestycji: Zwykle 200 tys. zł do 1,5 mln zł, choć największy projekt miał 4,2 mln zł.
Inwestycja często jest w ratach, w zależności od realizacji uzgodnionych planów, często też najpierw jest pożyczka dla spółki, konwertowana następnie na kapitał.


Przykłady inwestycji dzięki aniołom z LBA:

  • MEDICALGORITHMICS – producent i dystrybutor urządzeń do monitoringu pracy akcji serca w trybie rzeczywistym.
  • Apeiron Synthesis jest przykładem start-up’u komercjalizującego najnowocześniejsze rozwiązania w obszarze chemii (metateza olefin), dzięki którym powstają związki chemiczne m. in. dla przemysłu farmaceutycznego.
  • Polidea świadczy pełen zakres usług związanych z aplikacjami mobilnymi. Od analizy wymagań, poprzez projektowanie aplikacji i serwisów IT na analizie użyteczności kończąc.Zalety polskich pomysłodawców: różnorodność i umiejętność tworzenia kilkuosobowych zespołów.


Wady polskich pomysłodawców: uleganie modom (np. była moda na gry, aplikacje mobilne, teraz jest moda na VR i IoT) oraz nieumiejętność pracy zespołowej.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2024 DEALDONE
Projekt i wykonanie: sitebysite.pl