BLOG
Nasz portal pomaga przedsiębiorcom w znalezieniu Inwestorów oraz prezentuje ciekawe formy inwestycji

Hedgehog Fund

Logo: Hedgehog Fund
Nazwa: Hedgehog Fund
WWW: www.hedgehogfund.pl
Kontakt: marcin.zabielski@hedgehogfund.pl
Obszar
zainteresowań:
Branże: projekty internetowe ze szczególnym uwzględnieniem projektów z zakresu: marketplace, e-commerce, B2B, czy modeli SaaS. W portfelu mamy również kilka projektów z branż: gaming (Fuero Games) lub twarde technologie (Silvair) w celu budowy zróżnicowanego portfolio.
Opis

Hedgehog Fund inwestuje w perspektywiczne biznesy na wczesnym etapie rozwoju. Podmiot powstał w 2013 roku jako wspólne przedsięwzięcie założycieli Grupy Pracuj (właściciel m.in.: portalu Pracuj.pl) oraz Benefit Systems. Z czasem do funduszu stopniowo dołączali inwestorzy prywatni (w sumie jest ich 24 osoby). Twórcy funduszu mają doświadczenie w rozwoju takich firm jak m.in.: Arris, Arthur Andersen, BCG, Benefit Systems, Dell, Euronet, First Data, Google, Grupa Pracuj, McKinsey, Netia, Pepsi-Cola, PwC, Samsung, Smyk, WizzAir.


Na jakim etapie musi być projekt:  Min. MVP / prototyp. Nie inwestujemy w projekty na etapie pomysłów. Zdajemy sobie sprawę jak duża jest różnica pomiędzy pomysłem, a jego wykonaniem. Najlepiej gdy projekt posiada już pierwszych klientów, realizuje jakieś transakcje, sprzedaje tak, abyśmy mogli sprawdzić wskaźniki biznesowe projektu


Kwota inwestycji: od 200 tys PLN do 3 mln PLN w transzach


Przykłady inwestycji: hedgehogfund.pl/portfolio


Największy sukces inwestycyjny funduszu to exit z 2 projektów (z posiadanych w funduszu 12)  w tym Allani ze zwrotem 6x w ciągu 2 lat. Na razie brak spektakularnych porażek


Największe wady i zalety polskich pomysłodawców: staramy się nie szufladkować przedsiębiorców. Polscy przedsiębiorcy nie są jednorodną grupą. Zdarzają się zarówno bardzo doświadczeni i dobrze przygotowani jak również ci, którzy nie odrobili swojego „zadania domowego”.


 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2024 DEALDONE
Projekt i wykonanie: sitebysite.pl