BLOG
Nasz portal pomaga przedsiębiorcom w znalezieniu Inwestorów oraz prezentuje ciekawe formy inwestycji

Poszukuję inwestora – jak nie dać się oszukać

 

Niezliczona ilość ogłoszeń o treści poszukuję inwestora znajduje się na specjalistycznych stronach internetowych, oferujących swoim użytkownikom możliwość kontaktowania dwóch stron w biznesowych wzajemnościach. Poszukuję inwestora, tak brzmi ich zasadniczy wątek, nie dziwi to nikogo ponieważ, inwestorzy z kapitałem stanowią nierzadko jedyną dostępną alternatywę dla upadających firm i ich właścicieli. Tych ostatnich zwyczajnie nie stać na kredyty, których i tak nie dostaną. Brak możliwości kredytowania oraz brak środków własnych skłania osoby prowadzące biznesy do szukania pomocy w kieszeni inwestorów. Poszukuję inwestora, jak nie dać się oszukać by, utrzymać się na rynku i nie zamykać biznesu - co powinieneś wiedzieć?

Trzeba wiedzieć  jak mądrze dokonać takich czynności by, nie dać się zwyczajnie oszukać lub sprowadzić na swoją głowę dodatkowych problemów finansowych, które mogą kosztować utratę sporego majątku nawet, do utraty firmy i dóbr osobistych włącznie.

 

Nieuczciwy inwestor - konsekwencje błędnych decyzji

Mieć trzeźwą głowę i biznesowy szlif jest zapewne konieczne, by nie dać się oszukać. Na rynku działa wielu rekordzistów, którzy inwestują w upadające spółki lub takie, które poszukują inwestorów. Przejęli oni nieuczciwie w ten sposób wiele podmiotów co wcale, nie uratowało ich właścicieli. Dlaczego zatem wchodzą oni w takie interesy i dlaczego wciąż opłacalne jest nabywanie i przejmowanie działalności gospodarczej pod pretekstem rzekomej pomocy. Nabywca oferuje właścicielowi, że kupi jego spółkę, która znalazła się w tarapatach finansowych. Obiecuje tym samym przejęcie powstałych zobowiązań, oczywiście za stosowna opłatą. Po czym okazuje się, że tak naprawdę właściciel zostaje z długami, a nowy nabywca inkasuje opłatę (niemałą) za kupno długów wraz ze spółką.

Kancelarie prawne mają z tego powodu sporo pracy ponieważ, umowa kupna dokonana przez nabywcę wcale nie zwalnia byłego zarządu od ponoszenia zobowiązań wobec wierzycieli i organów administracyjnych oraz byłych pracowników. Transakcja kupna-sprzedaży dodatkowo nadwyręża już uszczuplony zasób środków finansowych byłych właścicieli, którzy chcą pozbyć się kłopotu.   

Nowy, nieuczciwy nabywca może pełnić funkcje prezesa w wielu spółkach, nie posiadając przy tym żadnego majątku, często nawet adresu zamieszkania. Chodzi o to by organy administracyjne ZUS czy też urząd skarbowy, nie mogły znaleźć środków finansowych u takich osób, by zaspokoić roszczenia wynikające z działalności spółki. Prawo zobowiązuje ponadto spółkę do ogłoszenia upadłość w momencie gdy jej długi, przekroczą majątek. W sytuacji gdy nie dojdzie do ogłoszenia upadłości, za długi spółki odpowiadają członkowie zarządu.  

W przypadku organów podatkowych stary zarząd nie może uciec od odpowiedzialności. Z nowym natomiast jest trudniej wyegzekwować zaległości finansowe na rzecz kontrahentów. Ściągnięcie zatem należności z dłużnej spółki wobec wierzycieli jest bardzo utrudnione, ale nie niemożliwe. Pamiętajmy, że inwestor, który obiecuje uwolnienie nas od długów i zapewnienie bezpieczeństwa dla członków zarządu, jest po prostu oszustem. Trzeba uświadamiać społeczeństwo by przestało wierzyć, że to się opłaca. Poszukuję inwestora i pytanie jak nie dać się oszukać to myśl, która powinna zawsze nam towarzyszyć w naszych poszukiwaniach rzetelnego partnera biznesowego.

 

Brak rzetelnej wiedzy i doświadczenia powodem kłopotów finansowych

Łatwe zarabianie milionów udaje się tylko nielicznym. Istnieje bowiem sporo wymyślonych historii o tym jak, można dorobić się bogactwa nie inwestując własnego czasu, sił i środków. Wielu daje się nabrać na to złudzenie, a przecież rynek finansowy to pole dla twardych graczy.

Istnieje kilka powodów, którym warto się przyjrzeć by zobaczyć z jakich powodów biznes może popaść w całkowite bankructwo. Pierwszą przyczyną jest nietrafiony pomysł i złe inwestycje dokonane w jego realizacje. Kolejnym powodem są zatory płatnicze. Powstają w sytuacjach kiedy błędnie oszacowano wydatki lub też środki rozeszły się na cele inne niż te strategiczne. Wiedza, jej brak również stanowi poważną przeszkodę do osiągnięcia sukcesu w biznesie. Jednakże w tej sytuacji zawsze można wspierać się na umiejętnościach doradców, którzy świetnie orientują się w materii.

Nieumiejętne zarządzanie lub brak takich umiejętności powoduje, że firma nie działa poprawnie, a wszystko wymyka się spod kontroli. Słaby zarząd i błędy popełnianie przez te osoby, sprzyjają niepowodzeniu naszych działań. Ważnym elementem jest także kadra pracowników, którzy realizują zadania. Brak kompetencji tych osób również może mieć wpływ na utratę zleceń czy innych czynności wykonywanych na rzecz zleceniodawców. Skutkuje to tym, że nie wrócą oni ponownie, do naszej firmy z kolejnymi zamówieniami czy zakupem. Stosowanie nieefektywnej polityki marketingowej to kolejny powód braku zleceń czy rynku zbytu. Nietrudno wówczas o niewypłacalność firmy i konieczność zamknięcia biznesu.

Brak wiedzy i doświadczenia jest zazwyczaj podstawową przyczyną niepowodzenia naszych działań. Jeżeli poszukujemy inwestora, zróbmy to dobrze, konsultujmy nasze decyzje z osobami znającymi się na przedmiocie. Istnieje wiele profesjonalnych firm doradczych, konsultantów, prawników, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem byśmy mogli dokonywać najlepszych wyborów. Poszukuję inwestinwestora inwestora - jak nie dać się oszukać? Bądźmy mądrzy i przewidujmy efekt naszych działań!

Kategorie: sprzedam firmę budowlanąsprzedam spółkę zoosprzedam firmę wielkopolska

//M.K.
Fot.: https://unsplash.com/photos/mcSDtbWXUZU

 

 

 Zobacz również

Wycena przedsiębiorstwa, czy można samodzielnie wycenić własną firmę?

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą często stają przed dylematem ile tak naprawdę warte jest przedsiębiorstwo. Taka wycena jest bardzo potrzebna w celu realizacji wielu zdarzeń gospodarczych. A wśród nich najistotniejszymi są – sprzedaż udziałów, pozyskiwanie inwestora, ubieganie się o kredyt czy tez sprzedaż firmy. Wycena to po prostu określenie całkowitej wartości przedsiębiorstwa przy zastosowaniu wybranych...

Oszczędności w firmie – sposoby na redukcję kosztów

Wiele firm boryka się z problemami wydatków, właściciele muszą wprowadzać oszczędności. Jednak oszczędności to tak naprawdę nie tylko wydatki ale i rozwój firmy. Często sami pracownicy patrzą przychylnie na optymalizację kosztów, dzięki wdrożeniu automatyzacji procesów, zrealizowanych jest więcej zadań a pracownik może liczyć na realne profity.

Motywowanie pracowników - jak skutecznie to robić ?

Produkt w sieci reklamować można na różne sposoby. Z resztą samo założenie sklepu internetowego wydaje się proste i dostępne dla każdego. Skoro wielu z nas korzysta podczas zakupów z oferty sklepów online, można by założyć, że sprzedaż w internecie idzie gładko. Niestety rzeczywistość jest zupełnie inna, a problemy w sprzedaży online zdarzają się często. Pomimo że sam sklep jest skonstruowany poprawnie i zbudowany w pełni profesjonalnie, produkty mogą nie trafiać do odbiorców lub ich widoczność w sieci może być zbyt mała.

Jak napisać wezwanie do zapłaty - prosty przykład

Wezwanie do zapłaty to narzędzie tzw. miękkiej windykacji oraz sposób polubownego załatwienia sprawy z dłużnikiem. Jest to wymóg aby wystąpić na ścieżkę sądową. Zdarza się, że mamy do czynienia z nierzetelnym kontrahentem i musimy odzyskać swoją należność. Takie wezwanie powinno spełniać kilka funkcji. Przede wszystkim należy poinformować o istniejącym zobowiązaniu oraz jego wysokości. Trzeba też ustanowić termin na uregulowanie należności, a także poinformować o konsekwencjach, wynikających z przekroczonego terminu

Promowanie produktu - jak skutecznie promować produkt w internecie

Produkt w sieci reklamować można na różne sposoby. Z resztą samo założenie sklepu internetowego wydaje się proste i dostępne dla każdego. Skoro wielu z nas korzysta podczas zakupów z oferty sklepów online, można by założyć, że sprzedaż w internecie idzie gładko. Niestety rzeczywistość jest zupełnie inna, a problemy w sprzedaży online zdarzają się często. Pomimo że sam sklep jest skonstruowany poprawnie i zbudowany w pełni profesjonalnie, produkty mogą nie trafiać do odbiorców lub ich widoczność w sieci może być zbyt mała.

Struktura biznesplanu: z czego powinien składać się biznesplan?

Biznesplan to swego rodzaju dokument sporządzany przy ubieganiu się o wszelkiego rodzaju dofinansowania. Powinien zawierać rzeczowe dane. Struktura biznesplanu głównie zależy od wielkości firmy, oraz tego w jakim celu jest sporządzany. Przed przygotowaniem biznesplanu, warto byłoby ustalić jego składowe. Nie ma szczególnych wytycznych z czego ma się składać, jednak podstawowe informacje powinny być zawarte w każdym typowym biznesplanie.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2024 DEALDONE
Projekt i wykonanie: sitebysite.pl