BLOG
Nasz portal pomaga przedsiębiorcom w znalezieniu Inwestorów oraz prezentuje ciekawe formy inwestycji

Firma branży metalowej – zakład produkcyjny wraz z mieszkaniem

Informacje podstawowe:

Województwo śląskie
Ulica Powstańców
Cena sprzedaży 3 500 000 PLN
Zasięg przedsiębiorstwa Europejski
Rok rozpoczęcia działalności 1990
Profil działalności obróbka blach na prasach, produkcja specjalistycznych maszyn i urządzeń
Forma prawna Jednoosobowa działalność gospodarcza
Powód sprzedaży Brak sukcesji
Firma jest zyskowna? tak
Nieruchomość na własność tak
3 500 000 PLN
Zaktualizowano: 30 listopada 2023
W systemie jeszcze: 9 dni

ID ogłoszenia: #7995
liczba wyświetleń: 900
Dane kontaktowe ogłoszeniodawcy

Dostęp do danych kontaktowych mają zarejestrowani użytkownicy platformy
Zobacz dane kontaktowe
Skontaktuj się Dodaj do schowka Drukuj ogłoszenie Pobierz ogłoszenie jako PDFOpis ogłoszenia:

Oferta związana jest z przejściem przeze mnie na emeryturę i brakiem sukcesji.

Zapraszam do kontaktu tylko poważnie zainteresowanych kupnem i dysponujących oczekiwanymi środkami. Interesuje mnie jedynie sprzedaż, a nie wynajem.

Firma istnieje na rynku ponad trzydzieści lat i sprzedaje swoje wyroby zarówno w kraju, jak i zagranicą. Realizowaliśmy zamówienia na rynek norweski, angielski, niemiecki, duński i francuski. Firma posiada kilka głównych profili działalności. Pierwszy to obróbka plastyczna blach na prasach. W tym zakresie wciąż trwa kontrakt podpisany w 2005 roku z przedsiębiorstwem duńskim. Istnieje możliwość jego kontynuowania przez nabywcę. Współpraca z tym przedsiębiorstwem jest samą przyjemnością. Kontrahent reguluje należność na zasadzie przedpłaty – przed wysyłką towaru.

Drugim profilem działalności jest produkcja (najczęściej ze stali nierdzewnej) jednostkowych maszyn i urządzeń parametrami ściśle dostosowanymi do potrzeb i wymagań odbiorców, w tym pieców przemysłowych, komór grzewczych do obróbki tworzyw sztucznych, komór grzewczych do przeprowadzania badań, zbiorników z płaszczem grzejnym i mieszalników. Warto podkreślić, że w tym obszarze rynku istnieje mała konkurencja. Na tej wielkości, czyli niedużą firmę, wyprodukowaliśmy szeroką gamę produktów, co dowodzi o jej dobrym potencjale i możliwościach rozwoju.

Kolejny profil to produkcja różnego rodzaju elementów metalowych według dokumentacji klientów.

Firma posiada wyrób własny w postaci dwukołowych profesjonalnych taczek „japonek”. Oferowane są w czterech wersjach. Do dyspozycji pozostaje oprzyrządowanie do produkcji kół. Posiadam również matryce – narzędzia do produkowania kolektorów słonecznych zapewniających niezwykłą efektywność ogrzewania. Konstrukcja i rozwiązania ich budowy są nieszablonowym moim pomysłem. Ostatecznie ze względu na wiek zrezygnowałem z uruchomienia ich wytwarzania.

Pełniejszy opis firmy oraz przykładowe zdjęcia wyprodukowanych wyrobów można znaleźć pod adresem www.czarysz.pl.

Cała produkcja wykonywana jest na maszynach i urządzeniach, które są na wyposażeniu zakładu. Nie ma potrzeby korzystania w tym zakresie z usług zewnętrznych i kooperacji. Oferta sprzedaży obejmuje również całe wyposażenie m.in. prasę o nacisku 160 ton, krawędziarkę, gilotynę, tokarkę, piłę do cięcia, walcarke do stożków oraz profili i wiele innych urządzeń niezbędnych do produkcji metalowej, meble biurowe itp..Nabywca może przejąć też nazwę, domenę, numery telefonów i adres mejlowy. Jak najbardziej może jednak rozpocząć działalność w innej branży.

Nieruchomość jest idealna dla prowadzenia rodzinnego biznesu i posiada spory potencjał, którego ze względu na wiek w ostatnim okresie nie wykorzystywałem. Odmawiałem podpisywania nowych kontraktów, ponieważ nie chciałem podejmować kolejnych zobowiązań. Firma jest niezadłużona - posiada czyste hipoteki.

W budynku zamontowane są dwa niezależne systemy alarmowe: jeden na firmę, drugi na mieszkanie.
Opis nieruchomości.
Powierzchnia działki : około 1650m.kw.
Całość ogrodzona.

Budynek:.
Parter przeznaczony jest na cele działalności gospodarczej, Jego powierzchnia użytkowa wynosi około 430 m.kw, w tym cztery hale produkcyjne / magazyny, dwie łazienki, garaż, pomieszczenia socjalno biurowe, wiata i cztery bramy. Jedna hala doświetlana oknami, pozostałe świetlikami. Na piętrze, nad częścią pomieszczeń produkcyjnych zlokalizowane jest mieszkanie o powierzchni użytkowej około 135 m.kw plus oszklony taras, z którego bezpośrednio można wyjść na zielony ogród na dachu. W mieszkaniu kuchnia, trzy sypialnie, salonojadalnia, łazienka, osobne WC, komórka, pralnia i pawlacz. Okna drewniane z roletami zewnętrznymi. Do mieszkania prowadzi inne, niezależne wejście zapewniające prywatność i oddzielenie pracy od życia prywatnego. Bliżej do pracy już być nie może. Odpadają dojazdy, powroty, koszty ochrony, a cały biznes i posesję ma się w zasięgu ręki. Mieszkanie jest wygodne, funkcjonalne i dobrze rozplanowane.

Budynek wykonany w technologii tradycyjnej – z cegły i bloczków, otynkowany. Dach częściowo pokryty blachą aluminiową. Ogrzewanie węglowe z jednej kotłowni. W mieszkaniu istnieje możliwość włączenia ogrzewania elektrycznego. Podwórko częściowo utwardzone kostką brukową. Trzy bramy wjazdowe. Poza tym mały ogródek, trawnik iglaki.

Lokalizacja: Kuźnia Raciborska (śląskie, powiat raciborski). Zielone miasto otoczone lasami.
Nieruchomość doskonale położona .W pewnym sensie na uboczu, ale niemal po sąsiedzku dworzec PKP, przystanek autobusowy, poczta, bank, bankomat, komenda policji, urząd miejski, przedszkole, paczkomat, kościół, cukiernia i dwa markety. Nieco dalej szkoła, ośrodek zdrowia, miejski ośrodek kultury, punkty usługowe, lokale gastronomiczne i sklepy. Wszędzie można bez wysiłku dojść piechotą. Miasto stwarza doskonałe możliwości spędzania czasu wolnego na łonie natury: w pobliżu kąpielisko, szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, pocysterski park krajobrazowy, plaża w Dziergowicach, rezerwat przyrody „Łężczok” itp.

W niedalekiej odległości: lotnisko w Pyrzowicach: (83 km), Racibórz (17 km), Rybnik (24 km), Katowice (62 km), Gliwice (34 km), Kędzierzyn – Koźle (27 km), Opole (74 km).
Reasumując: nieruchomość jest dedykowana nabywcom, którzy nie zamierzają rozwijać wielkiego biznesu, ale preferują działalność bez większych problemów organizacyjnych i wielkiego ryzyka zatrudniając kilku osób. W tym przypadku łatwiej o zarządzanie firmą i znalezienie niszy na rynku. Jednocześnie nieruchomość stwarza warunki do częstego przebywania z rodziną, wygodnego życia i spędzania czasu na łonie natury.

Zdjęcia:

Zobacz mapę:

Tagi:

obiekt produkcyjno-mieszkaniowy Firma branży metalowej zakład produkcyjny

Zobacz również:

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2023 DEALDONE
Projekt i wykonanie: sitebysite.pl